LMA Vrublevskių biblioteka Vilniaus knygų mugėje

2024-02-20

LMA Vrublevskių biblioteka dalyvauja Vilniaus knygų mugėje (2024 m. vasario 22–25 d.) parodų centre Litexpo. Aplankykite Vrublevskių bibliotekos stendą 3 salėje, stendo nr. 3.56

Stendo svečius nudžiuginsime naujausiu, dvyliktuoju LMA Vrublevskių bibliotekos darbų tomu. Leidinyje – 2023 metais pažymėtų Lietuvių kultūrai reikšmingų jubiliejų, sukakčių ir svarbių įvykių – Vilniaus miesto įkūrimo 700-ųjų, šv. Juozapato Kuncevičiaus kankinystės 400-ųjų, Chotino mūšio 350-ųjų, Felicijos Bortkevičienės 150-ųjų gimimo metinių – atgarsiai. Bibliotekos darbuotojai prie jų prisidėjo naujais tyrimais, vertimais, parodomis ir kitais gražiais darbais.

LMA Vrublevskių biblioteka ir Lietuvos dailininkų sąjunga šiemet skelbia konkursą skulptūrinės kompozicijos „Žygimantas ir Barbora“ idėjai sukurti ir ją įgyvendinti, taip pat kviečia prisidėti visus, norinčius ir galinčius paremti šio sumanymo įgyvendinimą. Valdovų poros skulptūra papuoš atnaujintą Bibliotekos kiemelį prie rekonstruoto pastato. Žygimantas ir Barbora žymėtų jaunystę ir amžiną meilę, įkvėpusią tiek puikiausių literatūros kūrinių, šiandien saugomų Bibliotekoje, kviestų vilniečius ir Vilniaus svečius užsukti pailsėti į jaukų kiemelį.

Daugiau apie šią idėją ir jos įgyvendinimą sužinosite Bibliotekos stende knygų mugės metu. Čia galėsite įsigyti ir atvirukų su Žygimanto ir Barboros portretais, nostalgija alsuojančiais Vilniaus vaizdais, gyvūnų ir augalų motyvais iliustruotų rankraščių fragmentais, velykinių sveikinimų.

LMA Vrublevskių bibliotekos Komunikacijos skyrius, tel. 8 616 58172