Laisvalaikio erdvė

Ką skaito Vrublevskių bibliotekos bendruomenė?

Susipažinkime, ką skaito, kuo domisi Bibliotekos bendruomenė. Mūsų dirba net 152, esame labai skirtingi, sukaupę pačias įvairiausias skaitymo patirtis. Klausimyne pateikta keturiolika klausimų, susijusių su skaitytomis knygomis. Atsakymus pateikė darbuotojai iš Retų spaudinių, Fondų ir vartotojų aptarnavimo, Skaitmeninimo bei Komunikacijos skyrių. Sužinosite, kurias knygas darbuotojai yra skaitę ne vieną kartą, o kurias rekomenduoja turėti kiekvienam savo namuose, atsakymai atskleidžia ir du dažniausiai pasikartojančius autorius, t. y. Georgeʼą Orwellą ir Axelį Munthę.

Daugiau >>

Kryžiažodis  „Iš Vrublevskių bibliotekos gyvenimo“

Atsisiųskite kryžiažodį, išbraukykite 22 žodžius, susijusius su biblioteka (↑↓← → kryptimis). Rastus žodžius atsiųskite el. paštu lina.anusauskiene@mab.lt. 2022 m. gegužės 2 d. vienas iš Jūsų laimės knygą „Atminimų sodai: albumistikos etiudai; Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos album amicorum“.

Daugiau informacijos apie knygą >>

Edukacijai ir pramogai „Apšvietos raudonoji knyga“

Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje saugomas septynių dalių raudona oda įrištas 53 x 34 cm foliantas, pavadintas Apšvietos raudonoji knyga, kurioje vaizduojami įvairūs gyviai ir augalai. Tai olandų vaistininko ir kolekcininko Alberto Sebos (1665–1736) Išsamus turtingiausio Gamtos lobyno aprašymas (orig. Locupletissimi rerum naturalium thesauri accurata descriptio), išleistas 1734–1765 m. Amsterdame ( LMAVB RSS A.983).

Galime tik paklausti, ar kas tyrė, kiek ten pavaizduotų gyvūnų rūšių išgyveno iki dabar? Ką šiandien galime pasakyti apie tuos spalvingus drugelius, driežus, šliužus, gyvates, krūmus ir žoles, po kuriais anie tūno? Ir kodėl niekam iš albumo buvusių savininkų nekilo mintis nuspalvinti iliustracijų, nes šis albumas išleistas taip patogiai: kiekvienoje atvartoje du tų pačių objektų atvaizdai, pirmas spalvotas, antras – tik juodo kontūro. Pasitelkus šiuolaikines technologijas, galime skaitytojus pakviesti spalvinti iliustracijų kopijas ir taip geriau pažinti žemės gyvybę ir jos įvairovę. Pradedame nuo drugelių kolekcijos, dalyvaujantiems ir pasidalijusiems rezultatais, įteiksime prizą.

Virtuali spaustuvė

Virtuali spaustuvė – seniausiųjų spaustuvių analogas virtualioje erdvėje. Joje rasite viską, ko reikia tam, kad galėtumėte sukurti mažą, tačiau unikalų spaudinį. Tuo pačiu turėsite galimybę susipažinti su pirmųjų spaudos presų veikimo principais bei spaudos istorija.

Kiekvienas, aplankęs virtualią spaustuvę, gali pabandyti savarankiškai sumontuoti spaudos presą, pasirinkti norimą šriftų rinkinį ir susidėlioti savo tekstą taip, kaip tai darydavo pirmieji spaustuvininkai. Savo kūrinius galėsite išsisaugoti kompiuteryje, persiųsti elektroniniu paštu kaip sveikinimą ar tiesiog atsispausdinti.

Daugiau >>