Tarptautinės mokytojų dienos veiklos Vilniaus mokytojams

2022-09-29

Tarptautinės mokytojų dienos proga Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje, Žygimantų g. 1 vyks nemokami užsiėmimai Vilniaus mokytojams:

Spalio 4 d. 14 val. vyks apžvalginė ekskursija po Vrublevskių biblioteką su gide Lina Anušauskiene. Kviečiame pasivaikščioti po grafų Tiškevičių rūmus, kuriuose daugiau nei prieš šimtą metų šeimininkavo grafienė Klementina Tiškevičienė, rengusi Vienos ir Paryžiaus rūmams būdingus vakarus.

Susipažinsite ir su vėliau čia įsikūrusia ir jau 110 gyvavimo metus skaičiuojančia žymaus advokato, bibliofilo, knygų kolekcininko Tado Vrublevskio bibliotekos istorija, kuriai pradžią davė iš tėvų paveldėtos dvi knygų spintos. Sužinosite, kaip nutiko, kad būtent šie rūmai tapo T. Vrublevskio asmeninės bibliotekos prieglobsčiu. Ekskursijos metu susipažinsite su 500 metų senumo pergamentais, priskiriamais istorinei LDK teritorijai, pamatysite, kaip atrodo rankraštinė Silva rerum knyga, išvysite vieną iš Bibliotekoje saugomų inkunabulų, pavartysite didžiausią ir mažiausią bibliotekoje saugomas knygas.

Dalyvių skaičius iki 25, trukmė 1-1,5 val. Kreiptis: lina.anusauskiene@mab.lt 8 615 82290

Spalio 5 d. 15 val.  vyks nemokami restauratorių šviečiamieji mokymai „Kokiu rašalu rašė Pranciškus Skorina?“. Idėjos autorės ir užsiėmimų vedėjos – Lietuvos MA Vrublevskių bibliotekos knygų restauratorės Edita Keršulytė ir Birutė Giedraitienė.

Populiariausias istorinis rašalas, supaprastintai vadinamas geležies-galo rašalu, pagamintas iš galų (lot.galla – rašalinis riešutėlis) ir geležies sulfato. Renginio dalyviams parodysime, kaip patiems pasigaminti geležies-galo rašalo, supažindinsime su medžiagomis, naudotomis šiam rašalui gaminti, jo savybėmis, atliekamais tyrimais, rašalo naudojimu istoriniuose rašytiniuose dokumentuose ir dailės kūriniuose. Pademonstruosime Lietuvos MA Vrublevskių bibliotekos fonduose saugomų geležies-galo rašalu rašytų ir pieštų dokumentų pavyzdžių. Dalyviai galės patys išbandyti LMAVB Dokumentų konservavimo ir restauravimo skyriuje pagamintą geležies-galo rašalą ir parašyti juo atvirlaiškį. Grupės dalyvių skaičius – 7. Trukmė 1-1,5 val.Kreiptis edita.kersulyte@mab.lt  8 616 92 955

Komunikacijos skyriaus informacija