Fotografijų paroda „Šiuolaikinis vyro portretas“
Nuo 2022 m. kovo 7 iki balandžio 29 d. LMA Vrublevskių bibliotekoje prie Bendros skaityklos eksponuojama Vilijos Arlauskaitės fotografijų paroda „Šiuolaikinis vyro portretas“.
Kodėl autorė pasirinko būtent vyro portretą?
Nuo Romos imperijos laikų iki Renesanso ir net šių dienų portreto samprata kito. Jame yra daug simbolikos, nuo daiktų iki žvilgsnio ar rankos mosto, reiškiančio statusą, pasiekimus ir pagrindinio veikėjo gerovę. Pagrindinis, o neretai ir vienintelis veikėjas buvo vyras.
Autorės kuriamuose portretuose vyras dažniausiai vaizduojamas natūralioje aplinkoje arba studijoje, akcentuojant fotografuojamojo AŠ, be jį supančios simbolikos, kuri šiais laikais dažnai butaforiškai sukuria įvaizdį ir statusą. Autorė į vyrą, kaip į portreto objektą, žiūri kaip į žmogų, neskirstydama į kategorijas, ir siekia atsisakyti stereotipų.
Parodos tikslas – pakviesti susimąstyti ir padiskutuoti, koks yra modernus šiuolaikinio vyro paveikslas.
Trumpai apie autorę/ Vilija Arlauskaitė dar vaikystėje mėgo piešti itin smulkių detalių portretus, su daugybe raštų ir aksesuarų, mokėsi akademinio piešimo. Šiuo metu dirba nuosavoje fotostudijoje, kuria portretus. „Caffa Photography“ studija įsikūrusi „Business Hive by Paysera“ pastate, Savanorių pr. 178F, Vilniuje.
Autorė mielai dalinasi sukurtais portretais, kurie publikuojami žurnalų puslapiuose, tokiuose kaip L’Officiel Lietuva, Žmonės, Stilius, Prie kavos, Moters savaitė, Ji, Tavo vaikas. Vilija Arlauskaitė surengė dvi asmenines parodas: „Nova Via“ 2017 ir „Kita Silicio Slėnio pusė“ 2019 metais.
Kaip sako pati autorė, „Mėgstu natūralumą, tikrumą, sustabdytas akimirkas. Gal kaip menininkė esu per daug žemiška ir logiška, tačiau tikiu, kad paprastume slypi genialumas. Mano įsitikinimu, pagrindinis akcentas nuotraukoje yra žmogus, jo išskirtinumas, jo bruožai, kuriuos galiu paryškinti, parinkdama tinkamą šviesą.“